Brněnská výškovnice
vrcholové knihyHRAJTE O POKLAD BRNĚNSKÉ VÝŠKOVNICE
poklad

Na jeho obsahu se podílí:

Treking


vysivkyanasivky.cz


DÁLE DOPORUČUJEME

Brněnské vokruch vokolo Štatlu

PeakClimber

Co se vlastně koná?

Jedná se o několik činností soutěžního charakteru spjatých s dobýváním vrcholů brněnské výškovnice.

 • Vrcholezectví

  Jde o dosažení vrcholů brněnské výškovnice a zaznamenání těchto návštěv do vrcholových knih přímo na místě. Člověk se účastníkem může stát přímo na vrcholu, aniž by se komukoliv kamkoliv hlásil, ale může si také své návštěvy vrcholů průběžně zaznamenávat na těchto stránkách. Každý vrchol je možno navštívit v libovolném čase a s libovolným způsobem přepravy.
 • Fotosoutěž

  Navzdory názvu se nejedná o soutěž o nejlepší fotku, ale o nafocení co nejvíce zápisů ve vrcholových knihách. Body za ně je dále možno použít v pokladové hře nebo věnovat na podporu údržby stanovišť.
 • Novoroční prémie

  V každé knize se hraje o to, kdo udělá první fotodokumentaci (dle pravidel Fotosoutěže) v novém roce. Výherce získá CD o výškovnici; knihy nad 900 m jsou navíc odměněny papírovou hrou vztahující se k Brněnské výškovnici.
 • Hra o poklad

  Za body získané ve fotosoutěži nebo pomocí při údržbě vrcholových stanovišť získává hráč informace, na jejichž základě lze vyluštit polohu pokladu. Tyto informace může získat i jiným způsobem, přes tzv. hostitele.
 • Údržba stanovišť

  Za různé vykonané činnosti je možno získat body do pokladové hry.

Co dále projekt poskytuje:

 • Teoretická průprava

  Pod položkou Výškovnice najdete výklad o matematické teorii, která stojí v pozadí za celým projektem. Dozvíte se jak o principu výškovnice tak i tzv. inverzní výškovnice, neboli oblasti, která vystihuje význam místa, k němuž je vztažena. Podrobné informace o jednotlivých vrcholech brněnské výškovnice v ČR jsou oddílu Vrcholy.
 • Archív knih

  Výsledkem fotosoutěže je archív knih (na webu přístupný zpětně do roku 2007). Webové rozhraní umožňuje všem uživatelům prohledávání knih i zadávání klíčových slov (za každé zadané klíčové slovo budeme rádi)
 • Statistické údaje o návštěvnosti

  Grafy a souhrnné informace.
 • Vrcholové diskuze

  Zatím neuvedeno do praxe. Jde o princip zápisů do vrcholové knihy: "Reaguj na předchozího a na webu si přečti odpověď."
 • Společné akce

  Vrcholezci nejsou jen skupina anonymních jedinců, ale v rámci vrcholezectví se podnikají i společná setkání buď na výpravách na vrcholy nebo pak při jejich společném hodnocení v méně náročných podmínkách v Brně. Z výletů se na webu shromažďují fotoalba a někdy také textová vyprávění. V návštěvní knize webu se vedou diskuze k výškovnici ve všech ohledech.
 • Výškovnicová samoobsluha

  Kdo pochopil princip výškovnice či inverzní výškovnice, může si sám zkusit určit výškovnici například svého bydliště nebo inverzní výškovnici svého oblíbeného vrcholu. Zejména při hledání pokladu je pochopení těchto principů téměř nezbytné. Příslušné mapovové podklady od Google najdete v oddílu Výškovnice, jsou průběžně doplňovány.

Akce probíhá už od 1.1.2004.

Česká tábornická unie, oblast Jižní Morava, TK Korýši © 2021  |  www[zavinac]vyskovnice.cz