Brnenska vyskovnice
vrcholové knihy
Johnnyho podzimní Jesníky 2010

Johnnyho podzimní Jeseníky 2010

27.-31.10. 2010

Taxem konečně nafotil Ostružnou, když jste se k tomu neměli. Celkově ty Jeseníky dlouho čekaly na dokumentaci. Ve středu jsem byl v Holomócu na výborným koncertě Deep Purple.

Tak jsem to pak vzal přes Nízkej Jeseník s nejvyšším vrcholem Slunečnou 800 (s vysílačem, ale byz výhledu) až na ten Hrubej. Nutno říct, že bych se tam nedostal nebýt napřed jedné sympatické holky, která mně v jedné díře zastavila se slovy "Stopaře normálně neberu, ale tady by tě nikdo nevzal" :-) a pak nebýt dvojice syn a otec, kteří mě napřed hodili do Břidličné a syn se pak "jel projet" a hodil mě na mé přání až do Nové vsi, což už je dost vysoko v Jeseníkách.

Výstup na Ostružnou pak proběhl potmě, cestou-necestou. Nocleh v přístřešku pohodlnej příliš nebyl, ale ranní výhledy za úsvitu byly úžasný. Zápisů v knize ale moc nebylo. Zato na Jelení studánbce bylo docela živo a zápisů se to v knize hemžilo. Bohužel se mně vybil mobil a s dalším focením byl problém.

Na Vysoké holi byla kniha rozmočená a rozlepena - snažil jsem se to trochu spravit, no uvidíme, po zimě by asi chtěla vyměnit. To na Pradědu s knihou problém není. A dokonce tam taky nebyl problém přespat - prostě jsem si lehl pod ty lavice v hale a zatímco venku řádila vichřice, já jsem v pohodě v teple přespal do východu slunce. Ten stál za to. Konečně jsem na vlastní oči viděl, že jsou za dobré viditelnosti opravdu vidět krásně i VYSOKÉ TATRY! Možná mi někdo pošle fotky, tak to pak uvidíte taky.

A na závěr ještě takovej bonus navíc: na východ slunce tam přišli dva Němci, bratři, (před)válečný ročníky původem z Opavy, odsunutí po válce (jeden se pak osunul až do Kalifornie) a jak jim kdysi táta slíbil, že se někdy půjdou podívat na tu horu Altvater, tak jednomu se to poprvé v životě poštěstilo až teď. Sice tam málem zmrzl, ale zážitek to byl bezpochyby silnej. Byli oba tak šťastní a protože se se mnou dali do řeči, chtěli vědět kudy autem na Hradec Králové. Tak jsem jim to vysvětlil a oni mi pak nabídli, že pokud bych chtěl, můžu se svézt s nima.

No vzhledem k tomu, že ta cesta vede přes Červenovodské sedlo, přijal jsem nabídku a svezl jsem se s nima a přidal tak k Jeseníkům ještě návštěvu Sucháče. Zápisů málo - jak na Ostružné. Pokusil jsem tam knihu aspoň trochu zviditelnit - teď ji člověk hledající nepřehlídne a nehledající o ni může zavadit ... tak snad těch zápisů bude ve výsledku víc než jeden za měsíc. Pokud ne, tak můžeme zkusit udělat změnu - značka je teď totiž (nevím jak dlouho už) vedena od sedla přes VRCHOL, takže by asi už nebyl problém, aby kniha byla opravdu na vrcholu. Na parkovišti jsem ještě odstranil zbytky předchozí schránky z rozcestníku, pozdravil místní kozy a sešel do Červené vody na stopa. Večer jsem byl v Třebovickým sedle, kde už mám osvědčenej les pro přespání. Ráno druhý auto, co jelo, mě vzalo do Brna - byl to vzdálený kolega z Techniky.Johnny
Česká tábornická unie, oblast Jižní Morava, TK Korýši © 2009  |  www[zavinac]vyskovnice.cz