Brnenska vyskovnice
vrcholové knihy

Sedlácký poklad (léto 2012)

Ivana, Petr a Tomášek, 2012

Už několik let prahneme po vykopání pokladu, ale doposud byl vždy někdo rychlejší než my: neznámé zvíře na Baremetalu (nechalo tam jenom dekl), známý VždyPřipraven se Specialistou na Polním (to nás fakt naštvalo, protože oni si na rozdíl od nás onen slunečný zimní den přivstali) a Sluneční jsme měli vyluštěný, ale několik měsíců jsme neměli cestu do Jeseníků :-).

Na konci června Johnny uložil nový poklad. Nezbývalo tedy, než obětovat pár bodů. Nikoliv ovšem našich (až na nezbytné minimum). Vzpomněli jsme na kamarády fotiče blízko i za vodou a jednu neděli se jali parazitovat a louskat Johnnyho hádanky. Šlo to dobře a druhý den jsme již věděli, do kterého lesa jít: Orlovická vrchovina (u Vyškova). Poslední vrchol jsme neparazitili, zbývaly už jenom dvě možnosti: buď je to Klín 448 m n. m. nebo Lopata 429 m n. m. Který je ten správný? Poklad se jmenuje Sedlácký, a ne Dr. Voštěpský nebo Kopáčský. Prohlídka různých internetových galerií nakonec vedla ke 100% úspěšné identifikaci první nápovědné fotografie, čímž byla cesta k pokladu otevřena.

V pátek jsme dojeli do Lhoty a (ne)cestou po červené značce byli rádi, že jsme vzali terénní kočárek. Zastavili jsme u altánku Zdravá voda a po ochutnávce jsme bez nehody překonali lávku, která byla užší než rozchod kol kočárku. Další zastávka byla u Jezírka bez jezírka, zato s kapličkou a volně přístupným zvonem. K obědu byly nejenom krysí ocásky.

Zanedlouho jsme dorazili na místo první ze série Johnnyho fotografií. U kraje lesa jsme pak zdokumentovali změnu lánu pole za uplynulý měsíc (kaluž zůstala skoro stejná). K našemu překvapení jsme rozcestí a besídku našli už po pár desítkách metrů, ačkoliv placatý vrchol byl až o kus dál.


Místo bez stromů u krajnice bylo snadno rozpoznatelné, následující fotku jsme ale v terénu nerozeznali. Při druhém (zpátečním) průchodu jsme poznali vidličku, kmen i pokladostrom z další Johnnyho fotky. Zajeli jsme ke stromu a byl to opravdu on, ten se Sedláckým pokladem!


Poklad jsme prozkoumali, naložili do kočárku a vyjeli směrem k Lopatě. V besídce na rozcestí Úpaly (Oupaly) jsme posvačili a po červené se vrátili do Lhoty.

Děkujeme Johnnymu za motivaci k úspěšnému uskutečnění pokladovýletu. Dále děkujeme všem fotičům, kteří nám laskavě ač nedobrovolně darovali své body.

PS: Ta krysa není ledajaká, jmenuje se Hedvika a již s námi prošla BVVŠ, 5BV i B7 :-)

Česká tábornická unie, oblast Jižní Morava, TK Korýši © 2009  |  www[zavinac]vyskovnice.cz