Brnenska vyskovnice
vrcholové knihy

Žabí poklad (léto 2010)

Fachman, 2010

Dle fotografie a na ní zobrazené písčité cesty jsem tipoval místo jižně od Brna. Při návštěvě 9 skal jsem obdržel neuvěřitelné množství bodů (na rozdíl od několika předchozích pokusů tamtéž, kdy obvykle nebyla přítomna ani kniha, natož pak hodně bodů). Získal jsem hned všechny nápovědy až na poslední a šifra (tuším lyžařský areál...) směřovala jasně ke kopci Malé Brdo v Chřibech. Vydal jsem se tam z Brna na kole hned po práci, v srpnu 2010, tuším ve čtvrtek. Kolem 15:00 jsem vyjížděl z Mendláku, přes „město“ do Březiny (tam jemně zapršelo, což mě nemohlo odradit), Račic, Nemojan a po silnicích poslední třídy kopcovitým terénem do Litenčic. Zde započala zábavnější část cesty, neb dál jsem již neměl mapu (jen mapu okolí Brda) a nikdy jsem zde nebyl. Dobří lidé mi ale poradili a našel jsem tak hájenku u Cetechovic, kde mi již začínala mapa "Brdo a okolí."

Jelikož mi matka dříve kupovala knihy s horolezeckou tematikou, zanechal jsem jednu litrovou lahev s vodou právě u hájovny, abych ji zbytečně nevyvážel na vrchol. Následně jsem se začal škrábat na Vlčák a dále směrem k Brdu. Na fotografii bylo zobrazeno místo u cesty a vedle ní močál/žabinec. Cesta byla však stále suchá a teprve když jsem zapadl do řádné kalužiny, radoval jsem se, že se jistě blížím k místu pokladu. Neskutečnou náhodou tomu tak bylo-mokřad ležel přímo u červené značky na Brdo. Stačilo se vnořit do křovin, obejít žabí tůň a vytáhnout krabičku.

Jak si čtenář jistě uvědomil, Brno a Brdo jsou si poměrně vzdáleny, Litenčická pahorkatina dá taky zabrat a výjezd na Brdo už je jen na dorážku. Poklad jsem nalezl cca kolem 19:30 a rychle uháněl domů, tentokráte z časových důvodů po hlavní Střílky-Bučovice-Slavkov a přes Kobylnice do Brna, něco po 22 hod jsem byl zpátky na Mendláku.

Fachman
Česká tábornická unie, oblast Jižní Morava, TK Korýši © 2009  |  www[zavinac]vyskovnice.cz