Brnenska vyskovnice
vrcholové knihy

Podskalský poklad

Jiří Nedas, 2013


Zimní návštěva Bílých Karpat nám přinesla nejen novoroční prémii ale i dostatek bodů pro nalezení dalšího pokladu. Snaha šetřit body byla marná, poněvadž se mi místo nedařilo přesně lokalizovat. Když se blížil víkend kdy bylo možno vyrazit skoupil jsem zbytek nápověd a v malém prostoru, který zbýval už bylo s dnešními možnostmi internetu dohledání místa otázkou pár minut.

Poklad se nacházel kousek od Zábřehu a v Jeseníkách ještě nebyly vybrané čtyři novoroční prémie. Tož to prubneme, najednou blesklo mi hned hlavou. Ovšem počasí bylo proti nám a výlet jsme museli odložit. Johnny ovšem už čekání nevydržel :o) a s vervou se vydal do Jeseníků těsně před námi. Změnili jsem tedy plány a vydali se prozkoumat Zábřežskou vrchovinu.

Z vlaku jsme vystoupili uprostřed ničeho na zastávce zvané Tatenice. Po pár desítkách minut chůze po silnici jsme stáli přímo před skalkou pod kterou byl ukrytý poklad. Byla jen pár metrů od silnice tudíž k pokladu jsme šli na jisto.


Poklad ukrýval mimo jiné krásné průvodce Tater a Kavkazu. Tak to tedy bylo pěkné překvapení – jako by mi někdo četl myšlenky. Tatry jsou moje srdeční záležitost a na Kavkaz by jsme se chtěli někdy podívat.


Času není nikdy nazbyt, čekala nás ještě dlouhá cesta a vyráželi jsme skrze povinnosti pozdě. Po noci plné komárů nás čekala cesta naší krásnou krajinou s výhledem na Jeseníky a na Praděd.


Kolem věznice Mírov jsme došli až k pohádkovému hradu Bouzov, kde náš výlet končil.


Děkuji Korýšům za hodnotné průvodce a za to, že jsem při cestování nevynechal takovou krásnou část naší země jakou je Zábřežská vrchovina.

Jura Nedas
Česká tábornická unie, oblast Jižní Morava, TK Korýši © 2009  |  www[zavinac]vyskovnice.cz