Brnenska vyskovnice
vrcholové knihy

Vlčí poklad (zima 2011)

Jura Nedas, 2011


V neděli mi nevyšly plány, co jsem měl a tak jsem zavítal na stránky výškovnice. Knihy byly nově zdokumentované, tak by výprava za body nebyla moc úspěšná. Na to, abych si byl jistý polohou pokladu, jsem moc bodů neměl, ale už bylo dost hodin, a pokud jsem chtěl vyrazit, času nebylo nazbyt.

Koupil jsem tedy všechny nápovědy, co jsem mohl, a vymezil si oblast na 167km2, což byla už oblast, která se dala otipovat. Zběžně jsem se podíval, v jak veliké oblasti budu hledat, a vydal se na vlak. Po cestě jsem ještě koupil mapu Svitavska a ještě, když se vlak rozjížděl, nevěděl jsem, kam přesně vyrážím. Hledal jsem v oblasti na sever mezi Letovicemi a Olešnicí. Snažil jsem se brát v úvahu moje veškeré „logické“ uvažování. Mnou zprvu vytipované kopce, které se mi ještě doma nezdály být špatným vodítkem, jsem odsoudil vzhledem k jejich malé výšce a nevýraznosti. Bral jsem totiž v potaz to, že jej našli Immer s Fachmanem bez nápověd. I když fotky se nezdály příliš určující, nebylo tomu zcela tak. Je na nich vidět, že les je jen na vrcholu a na stráních jsou pole. Nepřehlédnutelné je i elektrické vedení, které vede v blízkosti. Když mi oči padly na Vlkov, bylo jasné, že je to ložená nápověda.

Nejrychlejší cesta vedla z Letovic po silnici. Z toho jsem nebyl příliš nadšený, když se však po pěti kilometrech přede mnou objevil Vlkov, vypadalo to, že moje úvahy byly správné. Vyšel jsem na vrchol v očekávání, že spatřím betonové schody a podstavec, které byly na fotkách. Místo toho tam byla jen dřevěná lavička a kříž. Po podstavci ani památka. Začal jsem pochybovat, zda jsem na správném kopci, ale po důkladné prohlídce okolí jsem zjistil, že vše je jen řádně schované pod kopřivami. Poklad měl být pod hromádkou větví, kterých však všude okolo bylo požehnaně. Některé jsem prohlédl stejně jako okolí schodů a podstavce. Našel jsem jen kešku, jinak nic. Pokud jsem si minule přál, abych poklad nenašel tak rychle, tak se moje přání splnilo. Když jsem nakonec přešel na druhou stranu od vrcholu, kde byla hromada větví jediná, našel jsem jej hned.


Zpátky už jsem si prošel okolí krásnou přírodou mezi poli. Ve Slatince na mě přes plot dorážel Československý vlčák – asi věděl, že mám v batohu „jeho“ poklad :o)


Jura Nedas
Česká tábornická unie, oblast Jižní Morava, TK Korýši © 2009  |  www[zavinac]vyskovnice.cz