Brnenska vyskovnice
vrcholové knihy

Ledoborský poklad

Markéta, 2013


Když bylo vyhlášeno 7.1.2013 hledání nového - Ledoborského pokladu a shlédla jsem fotografie ze známého okolí, zajásala jsem. Nebylo totiž nic lehčího než se vypravit tento poklad ihned nalézt, protože již podle fotek mi bylo jasné, že se jedná o Oborský dvůr a jeho lesy. Původně jsem chtěla pro něj jít hned druhý den, ale zaskočilo mě sněžení. Ani další dva dny se mi nepoštěstilo jít poklad hledat. Až v pátek 11.1.2013 jsem se vypravila tento poklad najít.

Na Oborský dvůr, polesí Žďárná a Protivanov a jejich honitby totiž často jezdím se svými psy-labradory. Ti mě již doprovodili na všechny vrcholy výškovnice a získali jsme tak červený diplom vrchololezce. Nesměli tak chybět ani u hledání mého prvního pokladu. Lesy této lokality máme prochozené křížem krážem a koupeme se v místním rybníku. Proto jsem šla pro poklad zcela najisto, neboť jsem věděla jeho přesnou polohu.

Sněhu bylo hodně,a tak jsem jej dlouze odmetala z pařezu i kořenů. Až po delší době jsem poklad nalezla po odkrytí pečlivě zadělaného kruhového otvoru nahoře uprostřed pařezu. Nález plastové schránky se zajímavým obsahem mě nesmírně potěšil. Ráda se zúčastním i dalšího hledání pokladu, pokud budu znát jeho polohu.

Markéta a pejsci Bertík a Toby
Česká tábornická unie, oblast Jižní Morava, TK Korýši © 2009  |  www[zavinac]vyskovnice.cz