Brnenska vyskovnice
vrcholové knihy

Lesní poklad (jaro 2011)

Jura Nedas, 2011


Při obíhání výškovnic se mi začalo hromadit dost bodů na to, abych si koupil zkušebně několik nápověd. Zprvu jsem byl zmaten, protože mi vymezená oblast zakryla většinu Moravy a já se domníval, že místa pokladu jsou vždy jen na Moravě. Chvíli trvalo než jsem dostal další nápovědy. Po dalších stopách se mi oblast zúžila na „pouhých“ 337km2 na Třebíčsku. Jelikož se mi nechtělo čekat na další body, začal jsem pátrat po třebíčských kopcích na internetu. Podle fotek jsem se zajímal o kopce, na které vede rovná neznačená cesta. Když jsem narazil na fotku památníku na vrcholu bylo to jasné. Mařenka je krásné jméno nejvyššího vrcholu okresu Třebíč. Je vysoká 711 m.n.m. a lehce tak převyšuje okolní vršky. Jméno Mařenka dostal vrchol podle dívky, kterou nedaleko odsud v roce 1689 zamordovali loupežníci.

Nelenil jsem a hned druhý den jsem po práci naskočil na autobus. Po úmorné cestě jsem byl o půl druhé v Želetavě. 19km do Krahulova na vlak do Brna v 18:15 a ještě najít cestou poklad to vycházelo časově akorát. Prosluněnými poli jsem vešel do zastíněného lesa. Na jediné místo svítilo slunce mezerou mezi stromy. Bylo to přímo na pařez s pokladem. Až jsem si přál aby hledání bylo trochu těžší.


Zapsal jsem se ještě do nějaké vrcholové knihy na Mařence a spěchal na vlak do Krahulova. Na stanici jsem dorazil ještě hodinu před odjezdem. Nejtěžší na celém výletu bylo neusnout ve vlaku cestou zpátky. Po osmé jsem byl na nádraží.


Díky Korýšům za hru co chytne za srdce přírodou, ve které se odehrává. Dragině, že se mnou prožila mnoho vrcholů – výškovnicových a všem komu je výškovnice úplně ukradená a vyslechli během dvou měsíců nějaké moje vyprávění :o)

Jura Nedas
Česká tábornická unie, oblast Jižní Morava, TK Korýši © 2009  |  www[zavinac]vyskovnice.cz