Brněnská výškovnice
vrcholové knihyHRAJTE O POKLAD BRNĚNSKÉ VÝŠKOVNICE
poklad

Na jeho obsahu se podílí:

Treking


vysivkyanasivky.cz


DÁLE DOPORUČUJEME

Brněnské vokruch vokolo Štatlu

PeakClimber

POKLADOHRA


Popis pokladohry * Jak získat body (FOTOSOUTĚŽ) * Jak získat stopy * Jak zjistit polohu pokladu

Popis pokladohry

Každé tři měsíce od začátku roku 2010 je umístěn nový poklad. Jeho poloha je pokaždé jiná a není hráčům známa. Od začátku hry jsou však zveřejněny obrázky z jeho místa. Jde tedy o to najít oblast, kde toto místo hledat.

Za získané body si může hráč koupit "stopy", které tuto oblast určují. Každá stopa obsahuje název jednoho vrcholu, který má vůči místu pokladu zvláštní vlastnost týkající se vzdálenosti a nadmořské výšky. Za více bodů si hráč může koupit stopu s bližším vrcholem, tedy přesnějším vymezením oblasti. Hlavní informaci však hráč získá na základě posloupnosti těchto stop a průnikem odpovídaících oblastí. Zmenšení oblasti dává větší šanci vytipování místa, kde se už dá poklad najít podle fotek.

Na každém místě se poklad vyskytuje vždy jen jedenkrát. Má tedy i smysl sledovat stav svých soupeřů. Hráč má možnost vidět, kolik stop kterému soupeři chybí, tedy může porovnat svoje šance a zvolit vhodnou strategii, případně se i rozhodnout neriskovat a sbírat body pro poklad příští. To ale vždy znamená zdolat nějaký vrchol Brněnské výškovnice a získat další body.


Hra tedy prověřuje schopnosti
  • fyzické - při lovu bodů na kopcích a prohledávání vytipovaných oblastí
  • zeměpisné - při určování oblasti výskytu pokladu
  • geometrické - při určování oblasti výskytu pokladu
  • logické - při odhadování dosud nezískaných stop
  • přírodopisné - při hledání místa podle fotek
  • strategické - při volbě nákupu stop
Hodit se bude digitální fotoaparát, internet, mapy (stačí ty, co jsou na internetu), rýsovací potřeby nebo příslušný program.

poklad

Česká tábornická unie, oblast Jižní Morava, TK Korýši © 2021  |  www[zavinac]vyskovnice.cz