Brněnská výškovnice
vrcholové knihyHRAJTE O POKLAD BRNĚNSKÉ VÝŠKOVNICE
poklad

Na jeho obsahu se podílí:

Treking


vysivkyanasivky.cz


DÁLE DOPORUČUJEME

Brněnské vokruch vokolo Štatlu

PeakClimber

POKLADOHRA


Popis pokladohry * Jak získat body (FOTOSOUTĚŽ) * Jak získat stopy * Jak zjistit polohu pokladu

Jak získat stopy k pokladu

Nákup stop je otázkou rychlosti a strategie. Každé 3 měsíce je umístěn nový poklad, pokaždé na jiném místě, tedy i s jinými stopami. S vyhlášením umístění pokladu se v tabulce na internetu objeví bodová ohodnocení jedotlivých stop k němu vedoucích.

Hráč získává stopy třemi různými způsoby: jako

  • sólista
  • parazit
  • hostitel
  • somrák
Jako "sólista" získává hráč stopu prostým koupením za své body. Nákup stop je možné provádět jedním hráčem i u více pokladů souběžně, ale vždy je nutné nakupovat od stopy s nižším pořadovým číslem (tj. bez vynechávek). Získáním stopy hráč o body za ni vydané přichází.

Pokud už hráč získal nějakou stopu a nemá body na další, může ji získat jako "parazit". Vybere si svého "hostitele", tj. hráče, který tuto stopu ještě nemá, ale má na ni dost bodů. Parazit získá hádanku, jejímž řešením je hledaná stopa. Hostitel však získá tuto stopu taky, aniž by se k ní musel dostat přes stopy předchozí - proto to může být výhodné i pro hostitele. Navíc je hostitel oproti parazitovi zvýhodněn tím, že se novou stopu dozví okamžitě, aniž by musel luštit hádanku. Zaluštit si však může - stopa skrytá v hádance mu dojde v mailu. Jejím řešením je buď název, poloha nebo číselný údaj výšky vrcholu. I úplně bez bodů se dá zapojit do hry, a to jako "somrák". Z účtu Charity (pokud je na něm dostatek bodů) může získat body na nákup šifry pro první stopu a poté pokračovat jako "parazit". Tato možnost ovšem neplatí pro nejnovější poklad.

Jakmile je poklad nalezen, nákup k němu vedoucích stop je zastaven.

Česká tábornická unie, oblast Jižní Morava, TK Korýši © 2021  |  www[zavinac]vyskovnice.cz